Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Бадел 1862 (М16) vs ЖКК Шкупи (М16)

М16 - Група 1 04/12/2021 - 12:30
Скопје

Recap

Дора Алексова 29

Зара Стојковска 22

Мила Ѓуковиќ 20

Јована Димковска 15

Ива Димитријевиќ 8

Илина Несторовска 6

Мила Начевска 4

Теодора Ѓоргиевска 4

Ива Згонц 2

Детали

Дата Време Лига Сезона
04/12/2021 12:30 М16 - Група 1 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Бадел1862 М1634332518110Win
ЖКК Шкупи M16856928Loss