Breaking news
  1. ТРИУМФ НА БАДЕЛКИ ВО МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА
  2. ЖКК БАДЕЛ 1862 СО ПОБЕДНИЧКА АТМОСФЕРА ПАТУВА НА ДЕРБИ СРЕДБАТА ПРОТИВ ЖКК БАСКЕТ КАМ!
  3. ПРВА Б ЛИГА, 1-ВО КОЛО – РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ
  4. ПРВА А ЛИГА, 2-РО КОЛО: БАСКЕТ КАМ – БАДЕЛ 1862
  5. БАДЕЛОВА ШЕСТОРКА НА СПИСОКОТ НА СЕЛЕКТОРОТ АШАДАНОВ

ЖКК Бадел 1862 (М16) vs ЖКК Тетова Булс (М16)

М16 - Група Запад 21/03/2021 - 13:00
Скопје

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
21/03/2021 13:00 М16 - Група Запад 2020

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
BADEL1862 М1631311721100Win
ЖКК Тетова Булс М164281125Loss