Breaking news
  1. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  2. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  3. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!
  4. Баделки подготвени за предизвикот во АБА лигата
  5. SOFIA PASKA – ДОБРЕДОЈДЕ ВО БАДЕЛ 1862!

ЖКК Шкупи (М14) vs ЖКК Бадел 1862 (М14)

М14 - Група 2 24/12/2021 - 17:00
Скопје

Recap

Дора Алексова 26

Илина Несторовска 13

Мила Начевска 6

Ева Стојковска Палевска 2

Детали

Дата Време Лига Сезона
24/12/2021 17:00 М14 - Група 2 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
ЖКК Шкупи М144217933Loss
Бадел 1862 M141211121247Win