Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Про Баскет (М14) vs ЖКК Бадел 1862 (М14)

М14 - Исток 20/11/2021 - 11:00
Кавадарци

Recap

Дора Алексова 26

Мила Начевска 16

Теодора Ѓоргиевска 11

Илина Несторовска 10

Ива Димитријевиќ 6

Јована Струмениковска 6

Ева Стојковска Палевска 4

Лина Тошевска 2

Детали

Дата Време Лига Сезона
20/11/2021 11:00 М14 - Исток 2021/2022

Venue

Кавадарци
Kavadarci, Minicipality of Kavadarci, Vardar Region, 1430, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
ЖКК Пробаскет689931Loss
Бадел 1862 M142027161881Win