Breaking news
  1. 💙💛 СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА СО САНДРА ЛАЗАРЕВСКА И МАРИЈА ДИМИТРИЈЕВИЌ 💙💛
  2. 💙💛 Kaitlyn Mathieu – БАДЕЛ 1862, СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА 💙💛
  3. СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА!
  4. СТОЈАНОВСКА ОД БАДЕЛ 1862 СЕ СЕЛИ ВО ГРЦИЈА
  5. 💙💛 САНЧЕ, ТИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ! 💙💛

ЖКК Бадел 1862 (М14) vs ЖКК Пелистер (М14)

М14 - Група 2 28/11/2021 - 16:00
Скопје

Recap

Дора Алексова 27

Илина Несторовска 6

Теодора Ѓоргиевска 6

Ива Димитријевиќ 6

Ева Палевска Стојковска 3

Илина Андреевска 2

Олгица Дамевска 2

 

Детали

Дата Време Лига Сезона
28/11/2021 16:00 М14 - Група 2 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

ТимTРезултат
Бадел 1862 M1452Win
ЖКК Пелистер М1418Loss