Двоипол месечниот подготвителен период е позади нас. Утре официјално започнува новата кошаркарска сезона во женска сениорска конкуренција.

Баделки на стартот на новата сезона ќе гостуваат во Кавадарци.

Во спортската сала Партизан, со почеток во 14:00 часот ќе го одиграат натпреварот против екипата на Пробаскет.

И покрај тоа што новата сезона ја започнуваме во значително изменет и пред се подмладен состав, цел на секој натпревар ќе биде преку квалитетна и дисциплинирана игра да се стигне до победа!

Привилегијата, честа и одговорноста кон сино – жолтиот сениорски тим во сезоната 22/23 ќе ја имаат:

 • Сандра Лазаревска (капитен)
 • Зара Стојковска
 • Јана Петрова
 • Мила Ѓуковиќ
 • Ања Даниловска
 • Марија Димитријевиќ
 • Дора Алексова
 • Kaitlyn Mathieu
 • Мартина Маркоска
 • Јована Димковска
 • Јана Давитковска
 • Јана Чолакоска
 • Елена Алулоска
 • Нена Китановска

На нашите баделки им посакуваме успех во новата кошаркарска сезона!

💙💛 СО СРЦЕ ЗА БАДЕЛ! 💙💛

💙💛 НАПРЕД БАДЕЛ! 💙💛

 

14.10.2022

ЖКК БАДЕЛ 1862