М14 – Ф4 – 1/2 ФИНАЛЕ

ЖКК Бадел 1862 – ЖКК Крива Паланка

59:50

Тешка победа и голема радост на младите баделки на теренот во Крива Паланка.

Потешко од очекуваното младите баделки ја совладаа екипата на ЖКК Крива Паланка и обезбедија пласман во големото финале. Противник на баделки во борбата за шампионската титула ќе биде екипата на ЖКК Вардар.

Честитки за екипата на ЖКК Крива Паланка за фер и коректниот натпревар.

💙💛  НАПРЕД БАДЕЛ!   💙💛

08.06.2022

ЖКК БАДЕЛ 1862