М16 – Ф4 – 1/2 финале

ЖКК Бадел 1862 – ЖКК Тим Арена

48:55 (8:12, 15:17, 11:8, 14:18)

Пораз на младите баделки во 1/2 финалниот натпреват од Ф4.

Пораз во натпреват во којшто баделки во текот на целиот натпреват пропуштија повеќе прилики да го доведат натпреварот во своја корист и секако победа.

Честитки за еипата на Тим Арена за пласмаот во големото финале.

Утре не очекува натпреварот  за 3-то место против екипата на Вардар.

💙💛  НАПРЕД БАДЕЛ!   💙💛

04.06.2022

ЖКК БАДЕЛ 1862