М16 – Плеј оф – 1/4 финале – Н01

ЖКК Бадел 1862 (1) – (0) ЖКК Крива Паланка

70:43 (17:9, 20:13, 22:9, 11:12)

Победа на младите баделки за водство од 1:0 во првиот 1/4 финален натпревар против екипата на ЖКК Крива Паланка.

Најефикасна на натпреварот – Зара Стојковска со 19 постигнати поени. Јована Димковска постигна 15, Мила Ѓуковиќ 12, Јана Давитковска 10, Дора Алексова 6, Луна Алексова 4 и Мила Начевска 4 поени.

 💙💛  ОДИМЕ КОН ЦЕЛТА!   💙💛

💙💛  НАПРЕД БАДЕЛ!   💙💛

19.05.2022

ЖКК БАДЕЛ 1862