ПЛЕЈ ОФ – ФИНАЛЕ – Н03

ЖКК Бадел 1862 (2) – (1) ЖКК Баскет Кам

73:74 (18:21, 16:12, 20:18, 9:12, 10:11)

Првата меч топка несреќно е пропуштена во неизвесна завршница и дополнителни 5 минути игра. Во пресрет на четвртиот натпревар од финалната серија остануваме на исто растојание, на една победа до тронот.

Вечерва ја испуштивме победата! Веќе од утре започнува операцијата “Н04 за 3”!

Баделки, многупати сте ја покажувале на терен менталната сила, со исправена глава и срце – планина на терен сте се издигнувале над сите препреки!

Честитки за прикажаното, за борбеноста, за желбата за победа!

Патот до конечниот триумф е трасиран!

Успехот е на дофат!

 💙💛  ОДИМЕ КОН ЦЕЛТА СО КРЕНАТА ГЛАВА!   💙💛

💙💛  НАПРЕД БАДЕЛ!   💙💛

18.05.2022

ЖКК БАДЕЛ 1862