М16 – ГРУПА 1

ЖКК Гостивар – ЖКК Бадел 1862 40:79 (11:28, 11:24, 6:17, 12:10)

Младите баделки ја продолжија победничката серија. Попладнево во Гостивар славеа со убедливи 39 поени разлика против екипата на ЖКК Гостивар, победа со којашто го задржаа 100% ефект во домашното првенство.

Дора Алксова постигна 21 поен, Зара Стојковска 18, Мила Ѓуковиќ 14, Елена Алулоска 11, Јана Двитковска 5, Ева Палевска Стојковска и Мила Начевска по 4 и Теодора Ѓоргиевска 2 поени.

💙💛  НАПРЕД БАДЕЛ!   💙💛

13.03.2022

ЖКК БАДЕЛ 1862