Вистинско дерби. Натпревар на “една топка”. Во последните моменти од натпреварот среќата и концентрацијата беа на страната на противникот. Го доживеавме првиот пораз во домашното првенство, но ја задржавме лидерската позиција. Честитки за екипата на ЖКК Баскет Кам.

Победите и поразите се составен дел во секој спорт, на секој спортист.  Отсуството на Нена Трајчевска беше голем хендикеп на вчерашниот натпревар.

Продолжуваме понатаму кон остварување на зацртаната цел, победа на секој следен натпревар и шампионска титула во домашното првенство!

💙💛  НАПРЕД БАДЕЛ!   💙💛

13.03.2022

ЖКК БАДЕЛ 1862