Во период од 18-20.02 2022 година СРЦ Кале (голема сала) ќе биде домаќин на  завршницата од националниот Куп Благоја Георгиевски – Буштур.

Полуфиналните средби во женска конкуренција ќе се одиграат на 19.02.2022 година, според следниот распоред:

12:00     ЖКК Бадел 1862 – ЖКК Струга

14:30     ЖКК Баскет Кам – ЖКК Вардар

Финалето ќе се одигра на 20.02.2022 година со почеток во 17:00 часот.

 

💙💛  НАПРЕД БАДЕЛ!   💙💛

14.02.2022

ЖКК БАДЕЛ 1862