Новогодишни и божиќни празници и одмор оваа година за баделки нема! Започнува суперлигашкиот турбо ритам. Суперлигата ќе ја отвориме со натпреварот во Подгорица (Црна Гора) против минатогодишниот вицешампион, Будуќност Бемакс којшто ќе се одигра во Среда, 05.01.2022 година со почеток во 18:30 часот.

 

WABA Супер лига – 01 коло

05.01.2022

 

16:30     Војводина 021 – Монтана 2003

LIVE STAT

 

17:00     Орлови – Пламен Пожега

LIVE STREAM

LIVE STAT

 

18:00     Цинкарна Цеље – Триглав

LIVE STREAM

LIVE STAT

 

18:30     Будуќност Бемакс – Бадел 1862

LIVE STREAM

LIVE STAT

💙💛  БАДЕЛ 1862!   💙💛

03.01.2022

ЖКК БАДЕЛ 1862