Последниот викенд во 2021 година баделки ќе го одбележат со два супер интересни натпревари.

Во Недела, 26.12.2021 година, со почеток во 13:30 часот во спортската сала Кале (мала сала), во рамките на 11-то коло од сениорската Прва А лига, ќе се одигра скопското дерби помеѓу ЖКК Работнички и ЖКК Бадел 1862.

Два ипол часа покасно, во спортската сала Независна Македонија, во 16:00 часот ќе се одигра супер-дерби натпреварот во М18 конкуренција помеѓу ЖКК Бадел 1862 и ЖКК Крива Паланка.

 

💙💛  НАПРЕД БАДЕЛ 1862!   💙💛

24.12.2021

ЖКК БАДЕЛ 1862