Триумфот во Белград е позади нас, триумф којшто донесе радост, гордост, емоции, позитивна енергија, триумф којшто ја менува кон подобро општата слика за македонската женска кошарка.

Време за одмор нема. Пред нас е скопското дерби, мошне значаен натпревар против екипата на ЖКК Работнички во рамките на 4-то коло од домашното првенство.

Позитивните белградски вибрации преовладуваат во сино-жолтиот тим, вибрации коишто даваат дополнителен мотив пред денешниот натпревар во којшто, како и секогаш, одиме на победа.

Натпреварот ќе се одигра во спортската сала Независна Македоија со почеток во 16:00 часот.

Линк за LIVE STREAM

 

** НАТПРЕВАРОТ ЌЕ СЕ ОДИГРА СОГЛАСНО ПРОТОКОЛОТ ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ НА СПОРТСКИ НАТПРЕВАР ВО ЗАТВОРЕН ПРОСТОР, КОЈШТО ПРЕДВИДУВА 50 % ПОПОЛНЕТОСТ, ЗАДОЛЖИТЕЛНО ПОСЕДУВАЊЕ НА СЕРТИФИКАТ ЗА ВАКЦИНИРАНОСТ ИЛИ СЕРТИФИКАТ ЗА ПРЕЛЕЖАН КОВИД НЕ ПОСТАР ОД 45 ДЕНА, НОСЕЊЕ МАСКИ, ДРЖЕЊЕ ДИСТАНЦА **

 

💙💛 НАПРЕД БАДЕЛ!  💙💛

 

 

30.10.2021

ЖКК БАДЕЛ 1862