Претстојниот викенд на програмата се натпреварите од 2-то коло од Првата А лига, коло коешто ни ја носи и првата пресметка помеѓу минатогодишните финалисти, ЖКК Баскет Кам и ЖКК Бадел 1862. Поради обврските во регионалната WABA лига, натпреварот ќе се одигра на 18.10.2021 година (Понеделник) во Македонска Каменица.

Останатите натпревари од 2-то коло ќе се одиграат во Сабота, 16.10.2021 година, а се среќаваат:

13:00     ЖКК Про Баскет – ЖКК Вардар

14:30     ЖКК Струга – ЖКК МЗТ Скопје Аеродром

15:00     ЖКК Крива Паланка – ЖКК Работнички

 

 

15.10.2021

ЖКК БАДЕЛ 1862