После 3-месечната пауза, кошаркарките на ЖКК Бадел 1862, во екот на подготовките за новата сезона, ќе го одиграат првиот контролен/подготвителен натпревар против шампионот на Европскиот првак – Србија, годинешниот учесник во Евро куп натпреварувањето,  ЖКК Црвена Звезда. Ова ќе биде прва проверка на баделки за досега сработеното во подготвителниот период, во пресрет на скорешниот почеток на WABA лигата, Супер купот и домашното првенство.

Натпреварот ќе се одигра на 08.09.2021 година (Среда) во спотската сала Независна Македонија, со почеток во 18:30 часот. 

 

 

ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА СО КОВИД 19, ЌЕ СЕ ПРИМЕНИ ПРОТОКОЛОТ ЗА ОРГАНИЗАЦИЈА НА СПОРТСКИ НАТПРЕВАР ВО ЗАТВОРЕН ПРОСТОР: ИСПОЛНЕТОСТ- 30%, СЕРТИФИКАТ ЗА ВАКЦИНИРАНОСТ, СЕРТИФИКАТ ЗА ПРЕЛЕЖАН КОВИД 19 НЕ ПОСТАР ОД 45 ДЕНА, НОСЕЊЕ МАСКИ, ДРЖЕЊЕ ДИСТАНЦА…

06.09.2021

ЖКК БАДЕЛ 1862