Само што заврши Плеј оф завршницата во категоријата М16, пред нас се нови возбудувања.

Во Сабота, 19.06.2021 година, започнува разигрувањето за шампионската титула во младинската М18 категорија за кошаркарки.

Полуфиналните средби ќе се одиграат во СРЦ Кале (голема сала).

15:00      ЖКК Шкупи (М18) – ЖКК Струга (М18)

Натпреварот ќе со судат Ѓоргиев и Ангелов. Делегат – Донев.

17:30      ЖКК Крива Паланка (М18) – ЖКК Бадел 1862 (М18)

Натпреварот ќе со судат Ѓоргиев и Ангелов. Делегат – Донев.

 

17.06.2021

ЖКК БАДЕЛ 1862