Екипата на ЖКК Струга (М18) е четвртиот патник на годинешното разигрување за шампионската титула.

Во денешните бараж натпревари екипата на ЖКК Струга забележа две победи против екипите на ЖКК Гостивар (39:55) и ЖКК Трокал (64:43). Во третиот натпревар ЖКК Трокал ја совлада екипата на ЖКК Гостивар со резултат 60:37.

На 19.06.2021 година, во СРЦ Кале, во полуфиналните средби ќе се сретнат:

15:00      ЖКК Шкупи (М18) – ЖКК Струга (М18)

17:30      ЖКК Крива Паланка (М18) – ЖКК Бадел 1862 (М18)

Финалето и натпреварот за 3-то место ќе се одиграат на 20.06.2021 година.

 

13.06.2021

ЖКК БАДЕЛ 1862