Breaking news
  1. ПОБЕДА И ПОРАЗ ВО МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА!
  2. М18: БАДЕЛ 1862 – КРИВА ПАЛАНКА 62:60!
  3. МЛАДОСТ, РАБОТА, ИДНИНА – ВИКЕНД РЕЗИМЕ!
  4. ОД НАЈМАЛИ ДО НАЈГОЛЕМИ – БАДЕЛОВА ВИКЕНД НАЈАВА!
  5. ПРВА А ЛИГА /К04/: СТРУГА – БАДЕЛ 1862 !

ЖКК Тим Арена М18

ЖКК Тим Арена – Штип

Лиги
М18 - Група 2
Сезони
2022/2023
Дома
Штип

М18 – Група 2

ПозицијаТимPGWLPCTPFPA
184401.000287229
274310.750313253
354130.250251260
443120.333193190
532110.500113111
633030.000150264