Breaking news
  1. Време е за поддршка на Баделки, во Скопје доаѓаат Бановиќи и Партизан
  2. Бадел брка историски успех во ВАБА лигата
  3. ЖКК Бадел повикува на поддршка во пресрет на клучните дуели во ВАБА за пласман во Суперлигата!
  4. ЖКК БАДЕЛ 1862 – РМУ БАНОВИЌИ, НАЈАВА!
  5. ОПЕРАЦИЈАТА “WABA СУПЕРЛИГА” – ЧИН1 МОЖЕ ДА ЗАПОЧНЕ

ЖКК Струга 2009 М18

ЖКК Струга 2009 – Струга

Лиги
М18 - Елининации, М18 - Група Запад, Плеј оф - М18, Младинска лига М18
Сезони
2020, 2021/2022
Дома
Струга

Младинска лига М18

ПозицијаТимPGWLPCTPFPA
132110.50014295
221101.0005951
311010.0003691
400000.00000
400000.00000
400000.00000
400000.00000
400000.00000
400000.00000
400000.00000