Breaking news
  1. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  2. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  3. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!
  4. Баделки подготвени за предизвикот во АБА лигата
  5. SOFIA PASKA – ДОБРЕДОЈДЕ ВО БАДЕЛ 1862!

ЖКК Вардар M18

ЖКК Вардар – Скопје

Лиги
М18 - Елининации, М18 - Група Исток, Младинска лига М18
Сезони
2020, 2021/2022
Дома
Скопје