Breaking news
  1. КОМПЛЕТИРАНА 1/2 ФИНАЛНАТА ЧЕТВОРКА!
  2. ВЕЛИГДЕНСКА ЧЕСТИТКА!
  3. М18: ЖКК БАДЕЛ 1862 – ЖКК БАСКЕТ КАМ 72:71
  4. ПОБЕДА ЗА 2:0 И ПЛАСМАН ВО ПОЛУФИНАЛЕ!
  5. БАДЕЛКИ СО ДВОЕН ПРЕД ПРАЗНИЧЕН НАСТАП!

Прва лига

Прва лига

ПозицијаТимWLPCTPF
11710.9441537
21710.9441473
31440.7781377
41080.5561177
51080.5561124
61080.5561109
7990.5001120
88100.4441089
98100.444922
107110.389879
117110.389855
122160.111716
131170.056682
14060.0000
151419328