Breaking news
  1. Бадел 1862 нов кошаркарски шампион кај дамите
  2. БАДЕЛ 1862 Е ШАМПИОН ВО ПРВА ЛИГА – ЖЕНИ ЗА 2021-2022
  3. По четири години, Бадел е шампион на Македонија
  4. БАДЕЛ 1862 ЈА ОСВОИ МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА И ГО ВРАТИ ПЕХАРОТ!
  5. Бадел 1862 со „брејк“ во Македонска Каменица го врати трофејот во своите витрини

Прва Б лига

Прва Б лига

ПозицијаТимPGWLPCTPFPA
130161420.8751103669
230161420.8751198652
328161240.7501079700
426161060.6251033811
52516970.563840782
62316790.438963857
720164120.250680968
818162140.1256271090
916160160.0004111405