Breaking news
  1. ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Сандра Лазареска и Мартина Маркоска, кошаркарки: Нееднаквоста во кошарката сѐ уште е сериозен проблем!СЛОБОДЕН ПЕЧАТ
  2. ГОЛЕМА ПОБЕДА ПРОТИВ БАСКЕТ КАМ!
  3. УСПЕШЕН СТАРТ ВО НОВАТА 2023 ГОДИНА!
  4. ПРВА А ЛИГА – К09: БАДЕЛ 1862 – КРИВА ПАЛАНКА!
  5. АЛЕКСАНДРА СТОЈАНОВСКА Е НОВ ИГРАЧ НА МАРИСТАС ЛА КОРУЊА!

Прва А лига

Прва А лига

ПозицијаТимPGWLPCTPFPA
11910910.900761578
21710730.700737585
31610640.600707636
41510640.600655601
51510550.500658637
61510550.500562628
71210280.200580669
810100100.000520846