Breaking news
  1. Бадел 1862 нов кошаркарски шампион кај дамите
  2. БАДЕЛ 1862 Е ШАМПИОН ВО ПРВА ЛИГА – ЖЕНИ ЗА 2021-2022
  3. По четири години, Бадел е шампион на Македонија
  4. БАДЕЛ 1862 ЈА ОСВОИ МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА И ГО ВРАТИ ПЕХАРОТ!
  5. Бадел 1862 со „брејк“ во Македонска Каменица го врати трофејот во своите витрини

М16 – Група Запад

М16 - Запад

ПозицијаТимPGWLPCTPFPADIFF
121101.0001002575
221101.0001024557
311010.00045102-57
411010.00025100-75
500000.000000
500000.000000