Breaking news
  1. Бадел 1862 нов кошаркарски шампион кај дамите
  2. БАДЕЛ 1862 Е ШАМПИОН ВО ПРВА ЛИГА – ЖЕНИ ЗА 2021-2022
  3. По четири години, Бадел е шампион на Македонија
  4. БАДЕЛ 1862 ЈА ОСВОИ МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА И ГО ВРАТИ ПЕХАРОТ!
  5. Бадел 1862 со „брејк“ во Македонска Каменица го врати трофејот во своите витрини

Младинска лига М18 – 21/22

Младинска лига М18

ПозицијаТимPGWLPCTPFPA
11710730.700610425
242201.000118109
332110.500110118
422020.0007192
522020.00072131
622020.00054160
700000.00000
700000.00000
700000.00000
700000.00000