Breaking news
  1. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  2. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  3. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!
  4. Баделки подготвени за предизвикот во АБА лигата
  5. SOFIA PASKA – ДОБРЕДОЈДЕ ВО БАДЕЛ 1862!

Тренер Горан Крстевски

Богата, три – децениска тренерска кариера како помошник и главен тренер: КК Соколи – 5 сезони, КК Работнички – 7 сезони, КК ЦСКА – Софија – 2 сезони, КК МЗТ Скопје – 10 сезони, КК Вардар – 1 сезона, КК Плејмејкер (косопственик).

Асистент тренер и кондиционен тренер – јунорска, младинска и сениорска репрезентација на Македонија.

Играчка кариера – 14 години: КК МЗТ Скопје, КК Вардар, КК Црн Дрим – Струга, КК Центар – Скопје.

Предавач на семинари и обуки за тренери во Македонија и странство.

 

Current Team
Бадел 1862, Бадел 1862 M18