Breaking news
  1. ДОБРОДОЈДЕ ЗА НАШИОТ НОВ СПОНЗОР – AEN COLLECTION!
  2. ДОБРОДОЈДЕ ВО БАДЕЛ 1862 – Yuleska Ramirez-Tejeda!
  3. ДОБРОДОЈДЕ ВО БАДЕЛ 1862 – DANYEA BARCLAY!
  4. ДОБРОДОЈДЕ ВО БАДЕЛ 1862 – Destiny Thompson!
  5. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија

6 Сандра Лазареска

Name
Сандра Лазареска
Position
Forward
Висина
175
Возраст
26
Current Team
Бадел 1862
Leagues
Прва А лига
Seasons
2021/2022, 2022/2023

БИОГРАФИЈА

11 години тренежен процес 2016-2020/21 ЖКК Бадел 1862,  2014-2016 ЖКК Лотус, 2012-2014-ЖКК Кросиг, 2010-2012 ЖКК Вигор. 2019/2020 член на  Сениорска Репрезентација (квалификации за Европско ), 2016 – Најдобар стрелец, 2017 – Првенство на Македонија, 2018 –  Првенство на Македонија, 2014 –  Прво место кадетки.

Прва А лига

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2021/2022Бадел 18624229154134628.26131421.429101855.556923281812122.72.41.33.50.34.4
2022/2023Бадел 18622788293129.03231421.4296966.667610512444.02.02.06.80.57.8