Breaking news
  1. Време е за поддршка на Баделки, во Скопје доаѓаат Бановиќи и Партизан
  2. Бадел брка историски успех во ВАБА лигата
  3. ЖКК Бадел повикува на поддршка во пресрет на клучните дуели во ВАБА за пласман во Суперлигата!
  4. ЖКК БАДЕЛ 1862 – РМУ БАНОВИЌИ, НАЈАВА!
  5. ОПЕРАЦИЈАТА “WABA СУПЕРЛИГА” – ЧИН1 МОЖЕ ДА ЗАПОЧНЕ

14 Мартина Блажевска

Name
Мартина Блажевска
Position
Center
Висина
185
Возраст
17
Current Team
Бадел 1862, BADEL1862 WABA U17, Бадел 1862 M18
Leagues
Супер лига, Супер Куп - 2020/2021, WABA - GROUP A, WABA - GROUP B, Прва Лига - Група Запад, КУП - завшница, Плејоф - завршница, Прва А лига, Младинска лига М18, Јадранска лига WABA U17
Seasons
2020, 2021/2022

БИОГРАФИЈА

Прва Лига - Група Запад

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020Бадел 1862210000000000000000310.00.00.021.00.021.0

КУП - завшница

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020Бадел 18620000000000000000000000000

Плејоф - завршница

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020Бадел 18621411071546.667000020.000331720000000

Прва А лига

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2021/2022Бадел 186251662132259.09100011100.00071152553.61.21.210.20.413.8

Супер лига

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020Бадел 18622900041040.0000000001100512.00.00.029.00.025.0

WABA - GROUP B

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2021/2022Бадел 1862200011100.0000000001221113.00.00.02.00.03.0

Младинска лига М18

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020Бадел 1862 M18220000000000000000220.00.00.011.00.011.0
2021/2022Бадел 1862 M18490000000000000000220.00.00.024.50.024.5

Јадранска лига WABA U17

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020BADEL1862 WABA U171523100000000039401112.02.03.015.01.029.0