Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!
placeholder

15 Илина Сотиров

Name
Илина Сотиров
Position
Guard
Current Team
Бадел 1862 (М12), Бадел 1862 M14, Бадел1862 М16
Leagues
М16 - Група Запад, М12 - Исток, М14 - Исток
Seasons
2023/2024, 2022/2023

М12 - Исток

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2022/2023Бадел 1862 (М12)20000000000000000110.00.00.02.00.02.0

М14 - Исток

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2023/2024Бадел 1862 M1460000000000000000110.00.00.06.00.06.0

М16 - Група Запад

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2023/2024Бадел1862 М160000000000000000000000000