Breaking news
  1. Време е за поддршка на Баделки, во Скопје доаѓаат Бановиќи и Партизан
  2. Бадел брка историски успех во ВАБА лигата
  3. ЖКК Бадел повикува на поддршка во пресрет на клучните дуели во ВАБА за пласман во Суперлигата!
  4. ЖКК БАДЕЛ 1862 – РМУ БАНОВИЌИ, НАЈАВА!
  5. ОПЕРАЦИЈАТА “WABA СУПЕРЛИГА” – ЧИН1 МОЖЕ ДА ЗАПОЧНЕ

9 Драгана Јоловиќ

Name
Драгана Јоловиќ
Position
Forward
Висина
185
Возраст
27
Current Team
Бадел 1862
Leagues
Супер лига, WABA - GROUP B, Прва Лига - Група Запад, Прва А лига
Seasons
2020, 2021/2022

БИОГРАФИЈА

12 години тренирање од кои 3 во Студент, 2 во Вигор Скопје, потоа 2 во Вардар а, моментално во Бадел 1862. 6 настапи за репрезентација: 2010 – у16 Европско првенство Б дивизија 2012 – у18 Европско првенство Б дивизија 2013 – у20 Европско првенство Б дивизија и Сениорска репрезентација, квалификации за Европско Првенство 2014 – Сениорска репрезентација (Квалификации за Европско Првенство) 2019/2020 Сениорска репрезентација (Квалификации за Европско првенство) 2020/2021 Сениорска репрезентација (Квалификации за Европско првенство). Прво место во првенство и куп 2014/15, 2015/16. Прво место – куп на РМ – 2017,

Прва Лига - Група Запад

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020Бадел 186234000000000000000030000000

Прва А лига

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2021/2022Бадел 18620000000000000000000000000

Супер лига

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020Бадел 186234000000000000000030000000

WABA - GROUP B

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2021/2022Бадел 18620000000000000000000000000