Breaking news
  1. Бадел 1862 нов кошаркарски шампион кај дамите
  2. БАДЕЛ 1862 Е ШАМПИОН ВО ПРВА ЛИГА – ЖЕНИ ЗА 2021-2022
  3. По четири години, Бадел е шампион на Македонија
  4. БАДЕЛ 1862 ЈА ОСВОИ МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА И ГО ВРАТИ ПЕХАРОТ!
  5. Бадел 1862 со „брејк“ во Македонска Каменица го врати трофејот во своите витрини

Cinkarna Celje vs Plamen Pozega

WABA - GROUP B,WABA SUPERLEAGUE 13/10/2021 - 18:00
Celje

Recap

 

LIVE STAT

 

 

 

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
13/10/2021 18:00 WABA SUPERLEAGUE 2021/2022

Venue

Celje
Celje, Slovenia

Резултати

Тим1234TРезултат
Cinkarna34332324114Win
Plamen Pozega1615171765Loss