Breaking news
  1. Време е за поддршка на Баделки, во Скопје доаѓаат Бановиќи и Партизан
  2. Бадел брка историски успех во ВАБА лигата
  3. ЖКК Бадел повикува на поддршка во пресрет на клучните дуели во ВАБА за пласман во Суперлигата!
  4. ЖКК БАДЕЛ 1862 – РМУ БАНОВИЌИ, НАЈАВА!
  5. ОПЕРАЦИЈАТА “WABA СУПЕРЛИГА” – ЧИН1 МОЖЕ ДА ЗАПОЧНЕ

Basket Kam vs Orlovi

WABA - GROUP A 06/10/2021 - 18:00
Македонска Каменица

Детали

Дата Време Лига Сезона
06/10/2021 18:00 WABA - GROUP A 2021/2022

Venue

Македонска Каменица
Makedonska Kamenica, North Macedonia