Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Тим Арена /М14/ vs ЖКК Бадел 1862 /М14/

Плеј оф М14 22/05/2022 - 14:30
Штип

Recap

Дора Алексова 32

Илина Несторовск 14

Ива Димитријевиќ 5

Теодора Горгиевска 4

Мила Начевска 3

Лина Тошевска 2

Детали

Дата Време Лига Сезона
22/05/2022 14:30 Плеј оф М14 2021/2022

Venue

Штип
Shtip, Municipality of Shtip, Eastern Region, 2000, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
ЖКК Тим Арена М1441581542Loss
Бадел 1862 M141617161160Win