Breaking news
  1. 💙💛 СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА СО САНДРА ЛАЗАРЕВСКА И МАРИЈА ДИМИТРИЈЕВИЌ 💙💛
  2. 💙💛 Kaitlyn Mathieu – БАДЕЛ 1862, СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА 💙💛
  3. СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА!
  4. СТОЈАНОВСКА ОД БАДЕЛ 1862 СЕ СЕЛИ ВО ГРЦИЈА
  5. 💙💛 САНЧЕ, ТИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ! 💙💛

ЖКК Тетова Булс (М16) vs ЖКК Бадел 1862 (М16)

М16 - Група 1 27/11/2021 - 12:30
Тетово

Recap

Јована Димковска 33

Зара Стојковска 17

Елена Алолоска 17

Дора Алексова 10

Мила Ѓуковиќ 7

Ива Згонц 2

Ива Димитријевиќ 2

 

Детали

Дата Време Лига Сезона
27/11/2021 12:30 М16 - Група 1 2021/2022

Venue

Тетово
Tetovo, Municipality of Tetovo, Polog Region, 1200, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
ЖКК Тетова Булс М161488737Loss
Бадел1862 М162327221688Win