Breaking news
  1. Бадел 1862 нов кошаркарски шампион кај дамите
  2. БАДЕЛ 1862 Е ШАМПИОН ВО ПРВА ЛИГА – ЖЕНИ ЗА 2021-2022
  3. По четири години, Бадел е шампион на Македонија
  4. БАДЕЛ 1862 ЈА ОСВОИ МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА И ГО ВРАТИ ПЕХАРОТ!
  5. Бадел 1862 со „брејк“ во Македонска Каменица го врати трофејот во своите витрини

ЖКК Струга vs ЖКК Бадел 1862

Прва А лига 06/03/2022 - 16:30
Струга

Recap

Александра Стојановска 29

Ивана Кметовска 14

Нена Трајчевска 12

Цветанка Димова 10

Сара Максимовска 6

Мартина Блажевска 4

Kaitlyn Mathieu 4

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
06/03/2022 16:30 Прва А лига 2021/2022

Venue

Струга
Struga, Municipality of Struga, Southwestern Region, 36330, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Струга231261253Loss
Бадел 18621826191679Win