Breaking news
  1. МАРТИНА, СО ТЕБЕ СМЕ ОД 💙💛!
  2. IN MEMORIAM: БОРЧЕ ФИЛЧЕВ
  3. РЕПОРТАЖА ОД ТРЕНИНГ КАМПОТ АКВА ЛИНА – ОХРИД
  4. 💙💛 НЕНА, ТИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ! 💙💛
  5. 💙💛 СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА СО САНДРА ЛАЗАРЕВСКА И МАРИЈА ДИМИТРИЈЕВИЌ 💙💛

ЖКК Струга vs ЖКК Бадел 1862

Прва А лига 28/11/2021 - 16:30
Струга

Recap

Нена Трајчевска 30

Александра Стојановска 18

Ивана Кметовска 10

Kaitlyn Mathieu 10

Сара Максимовска 4

Мартина Блажевска 2

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
28/11/2021 16:30 Прва А лига 2021/2022

Venue

Струга
Struga, Municipality of Struga, Southwestern Region, 36330, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Струга1611161659Loss
Бадел 18621918201774Win