Breaking news
  1. Време е за поддршка на Баделки, во Скопје доаѓаат Бановиќи и Партизан
  2. Бадел брка историски успех во ВАБА лигата
  3. ЖКК Бадел повикува на поддршка во пресрет на клучните дуели во ВАБА за пласман во Суперлигата!
  4. ЖКК БАДЕЛ 1862 – РМУ БАНОВИЌИ, НАЈАВА!
  5. ОПЕРАЦИЈАТА “WABA СУПЕРЛИГА” – ЧИН1 МОЖЕ ДА ЗАПОЧНЕ

ЖКК Струга (М18) vs ЖКК МЗТ Скопје Аеродром (М18)

М18 - Елининации,Младинска лига М18 05/06/2021 - 13:30
Скопје

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
05/06/2021 13:30 М18 - Елининации 2020

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

ТимTРезултат
ЖКК Струга 2009 М1886Win
ЖКК МЗТ Аеродром М1814Loss