Breaking news
  1. БАДЕЛ 1862 ЈА ОСВОИ МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА И ГО ВРАТИ ПЕХАРОТ!
  2. Бадел 1862 со „брејк“ во Македонска Каменица го врати трофејот во своите витрини
  3. Бадел 1862 со „брејк“ во Македонска Каменица ја врати титулата во Скопје!
  4. Кошаркарките на Бадел 1862 го вратија шампионскиот пехар во своите витрини
  5. Бадел 1862 крунисан за нов шампион, Стојановска МВП на финалето

ЖКК Струга /М18/ vs ЖКК Бадел 1862 /М18/

Плеј оф - М18 06/05/2022 - 17:30
Струга

Recap

Мартина Марковска 19

Мартина Блажевска 18

Јована Димковска 14

Мила Ѓуковиќ 10

Дева Глигорова 5

Јана Петрова 2

Детали

Дата Време Лига Сезона
06/05/2022 17:30 Плеј оф - М18 2021/2022

Venue

Струга
Struga, Municipality of Struga, Southwestern Region, 36330, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
ЖКК Струга 2009 М1814189647Loss
Бадел 1862 M18916222168Win