Breaking news
  1. МАРТИНА, СО ТЕБЕ СМЕ ОД 💙💛!
  2. IN MEMORIAM: БОРЧЕ ФИЛЧЕВ
  3. РЕПОРТАЖА ОД ТРЕНИНГ КАМПОТ АКВА ЛИНА – ОХРИД
  4. 💙💛 НЕНА, ТИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ! 💙💛
  5. 💙💛 СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА СО САНДРА ЛАЗАРЕВСКА И МАРИЈА ДИМИТРИЈЕВИЌ 💙💛

ЖКК Струга (М16) vs ЖКК Бадел 1862 (М16)

М16 - Група 1 11/12/2021 - 14:30
Струга

Recap

Мила Ѓуковиќ 25

Јована Димковска 24

Елена Алулоска 7

Дора Алексова 5

Зара Стојковска 4

Илина Несторовска 2

Ива Згонц 2

Детали

Дата Време Лига Сезона
11/12/2021 14:30 М16 - Група 1 2021/2022

Venue

Струга
Struga, Municipality of Struga, Southwestern Region, 36330, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
ЖКК Струга 2009 M16109122051Loss
Бадел1862 М161818181569Win