Breaking news
  1. 💙💛 СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА СО САНДРА ЛАЗАРЕВСКА И МАРИЈА ДИМИТРИЈЕВИЌ 💙💛
  2. 💙💛 Kaitlyn Mathieu – БАДЕЛ 1862, СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА 💙💛
  3. СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА!
  4. СТОЈАНОВСКА ОД БАДЕЛ 1862 СЕ СЕЛИ ВО ГРЦИЈА
  5. 💙💛 САНЧЕ, ТИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ! 💙💛

ЖКК Струга (М14) vs ЖКК Бадел 1862 (М14)

М14 - Група 2 11/12/2021 - 12:30
Струга

Recap

Дора Алексова 30

Илина Несторовска 7

Мила Начевска 6

Ива Димитријевиќ 4

Теодора Ѓоргиевска 2

Детали

Дата Време Лига Сезона
11/12/2021 12:30 М14 - Група 2 2021/2022

Venue

Струга
Struga, Municipality of Struga, Southwestern Region, 36330, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
ЖКК Струга 20099611733Loss
Бадел 1862 M1488161749Win