Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Спорт Тим vs ЖКК Пониква 2022

Прва Б лига 23/10/2022 - 12:00
Неготино

Детали

Дата Време Лига Сезона
23/10/2022 12:00 Прва Б лига 2022/2023

Venue

Неготино
Negotino, Municipality of Negotino, Vardar Region, 1440, Macedonia

Резултати

ТимTРезултат
ЖКК Спорт Тим 46Loss
Пониква 202297Win