Breaking news
  1. 💙💛 СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА СО САНДРА ЛАЗАРЕВСКА И МАРИЈА ДИМИТРИЈЕВИЌ 💙💛
  2. 💙💛 Kaitlyn Mathieu – БАДЕЛ 1862, СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА 💙💛
  3. СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА!
  4. СТОЈАНОВСКА ОД БАДЕЛ 1862 СЕ СЕЛИ ВО ГРЦИЈА
  5. 💙💛 САНЧЕ, ТИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ! 💙💛

ЖКК Про Баскет vs ЖКК Бадел 1862

Прва А лига 19/12/2021 - 14:30
Кавадарци

Recap

Цветанка Димова 32

Ивана Кметовска 15

Kejtlin Matheu 12

Сандра Лазаревска 8

Марија Димитријевиќ 7

Мартина Блажевска 6

Нена Трајчевска 6

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
19/12/2021 14:30 Прва А лига 2021/2022

Venue

Кавадарци
Kavadarci, Minicipality of Kavadarci, Vardar Region, 1430, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
ПроБаскет 58131541Loss
Бадел 18622719152586Win