Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Про Баскет vs ЖКК Бадел 1862

Прва А лига 19/03/2022 - 13:00
Кавадарци

Recap

Цветанка Димова 28

Сара Максимовска 21

Kaitlyn Mathieu 17

Сања Адамовска 8

Ивана Кметовска 7

Марија Димитријевиќ 4

Александра Стојановска 2

Сандра Лазаревска 2

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
19/03/2022 13:00 Прва А лига 2021/2022

Venue

Кавадарци
Kavadarci, Minicipality of Kavadarci, Vardar Region, 1430, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
ПроБаскет 167182263Loss
Бадел 18622037201289Win