Breaking news
  1. СТОЈАНОВСКА ОД БАДЕЛ 1862 СЕ СЕЛИ ВО ГРЦИЈА
  2. 💙💛 САНЧЕ, ТИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ! 💙💛
  3. М14 – Ф4: БАДЕЛКИ – ВИЦЕШАМПИОНКИ!
  4. М14 – Ф4 – 1/2 ФИНАЛЕ: ПОБЕДА ЗА ФИНАЛЕ!
  5. ЕКИПА ИНТЕРВЈУ – АЛЕКСАНДРА СТОЈАНОВСКА: Репрезентацијата секогаш е комплицирана тема, титулата годинава ми е најслатка во кариерата

ЖКК Про Баскет (М18) vs ЖКК Бадел 1862 (М18)

М18 - Група 1 20/11/2021 - 13:00
Кавадарци

Recap

Мартина Блажевска 36

Мартина Маркоска 16

Јована Димковска 15

Зара Стојковска 13

Дева Глогорова 4

Елена Алулоска 4

Јана Петрова 2

Леонтина Василевска 1

Детали

Дата Време Лига Сезона
20/11/2021 13:00 М18 - Група 1 2021/2022

Venue

Кавадарци
Kavadarci, Minicipality of Kavadarci, Vardar Region, 1430, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Про Баскет М188119836Loss
Бадел 1862 M182021212991Win