Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК МЗТ Скопје Аеродром М16 vs ЖКК Работнички М16

М16 - Група 1 15/10/2022 - 12:10
Скопје

Детали

Дата Време Лига Сезона
15/10/2022 12:10 М16 - Група 1 2022/2023

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

ТимTРезултат
ЖКК МЗТ Аеродром М1662Win
Работнички М1637Loss