Breaking news
  1. Време е за поддршка на Баделки, во Скопје доаѓаат Бановиќи и Партизан
  2. Бадел брка историски успех во ВАБА лигата
  3. ЖКК Бадел повикува на поддршка во пресрет на клучните дуели во ВАБА за пласман во Суперлигата!
  4. ЖКК БАДЕЛ 1862 – РМУ БАНОВИЌИ, НАЈАВА!
  5. ОПЕРАЦИЈАТА “WABA СУПЕРЛИГА” – ЧИН1 МОЖЕ ДА ЗАПОЧНЕ

ЖКК МЗТ Скопје Аеродром (М16) vs ЖКК Бадел 1862 (М16)

М16 - Група 1 18/11/2021 - 12:00
Скопје

Recap

Дора Алексова 19

Зара Стојковска 12

Јована Димковска 12

Ива Згонц 6

Елена Алулоска 6

Мила Начевска 4

Неда Лабудовиќ 4

Ева Стојковска Палевска 2

Теодора Ѓоргиевска 1

Детали

Дата Време Лига Сезона
18/11/2021 12:00 М16 - Група 1 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
ЖКК МЗТ Аеродром М166561532Loss
BADEL1862 М16301871166Win