Breaking news
  1. Време е за поддршка на Баделки, во Скопје доаѓаат Бановиќи и Партизан
  2. Бадел брка историски успех во ВАБА лигата
  3. ЖКК Бадел повикува на поддршка во пресрет на клучните дуели во ВАБА за пласман во Суперлигата!
  4. ЖКК БАДЕЛ 1862 – РМУ БАНОВИЌИ, НАЈАВА!
  5. ОПЕРАЦИЈАТА “WABA СУПЕРЛИГА” – ЧИН1 МОЖЕ ДА ЗАПОЧНЕ

ЖКК МЗТ Скопје Аеродром (М14) vs ЖКК Бадел 1862 (М14)

М14 - Група 2 25/11/2021 - 19:45
Скопје

Recap

Дора Алексова 36

Мила Начевска 8

Ива Димитријевиќ 8

Теодора Ѓоргиевска 2

Детали

Дата Време Лига Сезона
25/11/2021 19:45 М14 - Група 2 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

ТимTРезултат
ЖКК МЗТ Аеродром М1437Loss
Бадел 1862 M1454Win